برچسب ها

images

05 مرداد 1397

طراحی سایت کاربر محور

برداشت اول مشتریان از وب سایت و کسب و کار شما، تصویری است که توسط صفحه اول وب سایت شما ارائه می شود. این برداشت نقش بزرگی در موفقیت و یا شکست شما دارد. طراحی صفحه اول وب سایت شما می تواند عامل تعیین کننده در انتخاب کاربران برای ماندن در سایت شما و جستجوی بیشتر در سایت باشد.  اگر سایت شما برای کاربر مفید نباشد سبب بازگشت بازدیدکننده به موتور های جستجو و پیدا کردن وب سایتی که بیشتر مرتبط با خواسته اش باشد، می گردد.

برخی از سایتها با ضعف در نشان دادن تصویر مناسبی از محتوای صفحه اصلی سایت، نتوانسته اند بلافاصله به بازدیدکننده نشان دهند که مطالب وب سایت در چه موردی میباشد. این وب سایتها به سادگی این فرصت بزرگ را برای جلب توجه کاربران از دست داده اند. برای انتقال اطلاعات اولیه به مشتریان و اینکه سایت شما چه چیزی ارائه میدهد، فقط چند ثانیه فرصت دارید. هر لحظه ای که بازدید کننده بابت جستجو برای یافتن هدف خود در وب سایت شما تلف می کند، شما فرصتی برای ایجاد تصویر صحیح از صفحه وب سایت خود از دست می دهید.

در این مقاله به بررسی چند نکته در طراحی سایت کاربر محور می پردازیم:

1- معرفی خدمات و محصولات در صفحه اصلی سایت

صفحه اصلی سایت شما به عنوان مقدمه ای از شرکت شما می باشد. کاربران در هنگام ورود به سایت، باید قادر باشند بدون نیاز به کلیک و یا حرکت به اطراف، بلافاصله دریابند که وب سایت شما چه چیزی ارائه می دهد. در صفحه اصلی، باید خدمات و محصولات وب سایت به گونه ای ارائه شده باشد که کاربران نیازی به دانش قبلی برای فهم و درک مطالب نداشته باشند. این روش ایده خوبی برای کمک به مشتریان آنلاین، هنگامی که محصولات و یا خدماتی خلاقانه و جدید ارائه می نمایید، است.

2- به روز رسانی سایت

  محتوای صفحه اصلی وب سایت شما باید به روز باشد. محتوای به روز و مناسب یک وب سایت نمایانگر نیاز مشتری باشد و سبب جذب مشتری خواهد شد. تغییر مطالب برای ایجاد یک تصویر مناسب و مطلوب ضروری بوده که البته این موضوع به تنظیمات و نگهداری مداوم از طراحی سایت شما بستگی دارد. این عمل باعث جذب بیشتر مخاطبان به صورت منظم می شود. اگر مطالب سایت قدیمی باشد به نظر میرسد که شما کسب و کار و تجارت خود را رها نموده اید.

3-بکارگیری پیشنهادات فروش منحصر به فرد

صفحه اصلی شما باید مجموعه ای از پیشنهادات فروش منحصر به فرد (USPs) داشته باشد USPs مزایای وب سایت شما را که در یک مکان مناسب در صفحه اصلی قرار گرفته برای مشتریان احتمالی شما تشریح نماید. همچنین USPs ها به کاربران شما میگویند که چرا سایت شما بهتر از سایتهای مشابه بوده و می تواند خدمات بهتری نسبت به بقیه ارائه نمایید.

دیدگاه ها

ارسال پاسخ